Logo Niepodległa
Logo PANSA
A A A      
 
English version Kontakt    
zdjęcie pażp czołówka zdjęcie pażp czołówka zdjęcie pażp czołówka zdjęcie pażp czołówka zdjęcie pażp czołówka zdjęcie pażp czołówka zdjęcie pażp czołówka zdjęcie pażp czołówka zdjęcie pażp czołówka zdjęcie pażp czołówka zdjęcie pażp czołówka zdjęcie pażp czołówka zdjęcie pażp czołówka zdjęcie pażp czołówka zdjęcie pażp czołówka zdjęcie pażp czołówka zdjęcie pażp czołówka zdjęcie pażp czołówka zdjęcie pażp czołówka zdjęcie pażp czołówka zdjęcie pażp czołówka zdjęcie pażp czołówka zdjęcie pażp czołówka

Airspace Strategy for Poland POLFRA O Film o PAŻP
Film o Podziale Polskiej Przestrzeni Powietrznej
Warsztaty

Drony ASM1
Strona projektu - Rozwój infrastruktury państwowego organu zarządzania ruchem lotniczym


Logo CEF

Najnowsze Informacje

2013.02.12, 11:54

Rzeszów obsłużył ponad pół miliona pasażerów i prawie osiem tysięcy komercyjnych startów i lądowań.

zdj

Początek roku jest zawsze okazja do podsumowań. Z tej okazji skorzystał Port Lotniczy Rzeszów-Jasionka. W czasie uroczystej gali, która zgromadziła przedstawicieli branży lotniczej i turystycznej oraz władz samorządowych, władze rzeszowskiego lotniska podsumowały wyniki dobrego 2012 roku.

Niewątpliwie Port Lotniczy Rzeszów jest przykładem lotniska rozwijającego się w sposób konsekwentny, stabilny, ale i dynamiczny.

W 2012 roku po raz pierwszy w swojej historii, Port Lotniczy Rzeszów obsłużył ponad pół miliona pasażerów.

Liczba 565 tysięcy pasażerów obsłużonych w całym minionym roku, oznacza wzrost o 15 procent w stosunku do roku ubiegłego.

Niestety w grudniu w podkarpackim porcie lotniczym odprawiono 35,4 tys. pasażerów. Oznacza to spadek o procent w stosunku do analogicznego okresu roku 2011.

Z punktu widzenia Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej, jeszcze większe znaczenie, od liczby odprawionych pasażerów, mają statystyki obsłużonych operacji lotniczych.

Tu również rzeszowskie lotnisko może pochwalić się rekordowym ruchem. W 2012 roku rzeszowskie lotnisko i pracownicy rzeszowskiego oddziału PAŻP obsłużyli prawie osiem tysięcy komercyjnych operacji lotniczych.

W 2012 roku w podkarpackim porcie lotniczym obsłużono 7 975 komercyjnych startów i lądowań, co oznacza wzrost o 10 procent w stosunku do roku ubiegłego. Niestety w ostatnich miesiącach 2012 roku, podobnie jak w przypadku statystyk pasażerskich, odnotowano spadki operacji lotniczych obsłużonych na rzeszowskim lotnisku.
powrót