Logo Niepodległa
Logo PANSA
A A A      
 
English version Kontakt    
zdjęcie pażp czołówka zdjęcie pażp czołówka zdjęcie pażp czołówka zdjęcie pażp czołówka zdjęcie pażp czołówka zdjęcie pażp czołówka zdjęcie pażp czołówka zdjęcie pażp czołówka zdjęcie pażp czołówka zdjęcie pażp czołówka zdjęcie pażp czołówka zdjęcie pażp czołówka zdjęcie pażp czołówka zdjęcie pażp czołówka zdjęcie pażp czołówka zdjęcie pażp czołówka zdjęcie pażp czołówka zdjęcie pażp czołówka zdjęcie pażp czołówka zdjęcie pażp czołówka zdjęcie pażp czołówka zdjęcie pażp czołówka zdjęcie pażp czołówka

Airspace Strategy for Poland POLFRA O Film o PAŻP
Film o Podziale Polskiej Przestrzeni Powietrznej
Warsztaty

Drony ASM1
Strona projektu - Rozwój infrastruktury państwowego organu zarządzania ruchem lotniczym


Logo CEF

Najnowsze Informacje

2012.08.10, 11:59

Grecka recepta na redukcję opóźnień w ruchu lotniczym

zdj

W 2012 roku lotniska generowały około 37 procent wszystkich opóźnień w ruchu lotniczym. W ubiegłym roku udało się zredukować opróżnienia o 6,6 mln minut czyli o 19 procent.

Eurocontrol podaje na swojej stronie dwa przykłady owocnej współpracy lotnisk i instytucji zapewniających służby żeglugi powietrznej, która dzięki m.in. dobremu zarządzaniu pojemnościami doprowadziła do poprawy punktualności w ruchu lotniczym.

Greckie lotniska, stanowiące 19 wakacyjnych celów podróży, od lat generowały ogromne opóźnienia. W okresie od 30 kwietnia do 31 lipca 2012 r., opóźnienia w lotach na greckie lotniska zostały zmniejszone o 75 procent, w porównaniu do analogicznego okresu 2010 roku, kiedy w greckiej przestrzeni powietrznej obsługiwano podobną liczbę operacji lotniczych.

Ten sukces udało się osiągnąć dzięki lepszemu dostosowaniu lotniskowych slotów i danych z planów lotów. Grecka recepta na redukcję opóźnień polega na usprawnieniu procesu planowania przed-taktycznego i taktycznego, polegającym na upewnieniu się o dostępnej pojemności lotniska przed przyznaniem slotu przewoźnikowi lotniczemu.

Nowy sposób pracy, zanim został wdrożony do pracy operacyjnej w dniu 10 lipca 2012 r., był przez dwa miesiące testowany.

Źródło:
http://www.eurocontrol.int/articles/how-airports-benefit-network-integration
http://www.eurocontrol.int/news/putting-airports-loop
powrót