Logo Niepodległa
Logo PANSA
A A A      
 
English version Kontakt    
zdjęcie pażp czołówka zdjęcie pażp czołówka zdjęcie pażp czołówka zdjęcie pażp czołówka zdjęcie pażp czołówka zdjęcie pażp czołówka zdjęcie pażp czołówka zdjęcie pażp czołówka zdjęcie pażp czołówka zdjęcie pażp czołówka zdjęcie pażp czołówka zdjęcie pażp czołówka zdjęcie pażp czołówka zdjęcie pażp czołówka zdjęcie pażp czołówka zdjęcie pażp czołówka zdjęcie pażp czołówka zdjęcie pażp czołówka zdjęcie pażp czołówka zdjęcie pażp czołówka zdjęcie pażp czołówka zdjęcie pażp czołówka zdjęcie pażp czołówka

Airspace Strategy for Poland POLFRA O Film o PAŻP
Film o Podziale Polskiej Przestrzeni Powietrznej
Warsztaty

Drony ASM1
Strona projektu - Rozwój infrastruktury państwowego organu zarządzania ruchem lotniczym


Logo CEF

Najnowsze Informacje

2016.09.15, 16:39

PAŻP na Forum Lotniczym 2016

zdj

Polska Agencja Żeglugi Powietrznej obecna była na Forum Lotniczym 2016, na którym wiceprezes PAŻP Janusz Niedziela wziął udział w debacie "Nowa strategia dla transportu lotniczego w Polsce. Polska na tle Unii Europejskiej", natomiast wiceprezes Robert Bogacki wraz z przedstawicielem LOT dyrektorem Grzegorzem Jarczewskim brali udział w sesji "Zarządzania przestrzenią powietrzną a rozwój polskiego lotnictwa".
Pierwsza debata zdominowana była przez temat projektu Centralnego Portu Lotniczego dla Polski oraz kwestii strategii dla transportu lotniczego. Sesja o zarządzaniu przestrzenią powietrzną, w której udział wziął wiceprezes PAŻP Robert Bogacki, poświęcona była omówieniu roli krajowego providera, jakim jest Polska Agencja Żeglugi Powietrznej, w rozwoju krajowej branży lotniczej. Ważnym aspektem działania rynku lotniczego jest ścisła współpraca pomiędzy głównymi instytucjami odpowiedzialnymi za jego główne segmenty. Jest ona konieczna do zwiększania przepustowości, bezpieczeństwa i podnoszenia jakości usług lotniczych. 

Podczas Forum organizator konferencji Zespół Doradców TOR przedstawił raport: Kierunki rozwoju lotnictwa w Polsce. W raporcie w kompleksowy sposób przedstawiono sytuację i perspektywę rozwoju polskiej branży lotniczej, w tym wiele uwagi poświęcono planom i zmianom zachodzącym w Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej.
Inwestycje na poziomie ponad miliard złotych na modernizację systemów i urządzeń PAŻP w ciągu 5 lat, dalsze uzupełnianie kadry kontrolerów ruchu lotniczego, szkolenia i podnoszenie kompetencji grup zawodowych Agencji, w tym techników i zespołów zakupowych, intensyfikację współpracy międzynarodowej, rewizja obecnego Planu Skuteczności Działania, współpraca przy realizacji kluczowych projektów lotniczych z Przedsiębiorstwem Porty Lotnicze, narodowym przewoźnikiem LOT, i innymi przewoźnikami działającymi na polskim rynku lotniczym to działania, które mają zapewnić rozwój Agencji w najbliższej perspektywie.
W raporcie przedstawiono również analizę charakterystyki pracy w poszczególnych krajach Europy Środkowo Wschodniej, z której wynika, że „PAŻP ma pod kontrolą zdecydowanie największy obszar (ACC - Area Control Centre – kontrola obszaru), 334 tys. km2, w porównaniu do 104 tys. km2 na Węgrzech i 158 tys. km2 w Chorwacji. Polska agencja obsługuje najwięcej godzin lotów (409 tys., w porównaniu do 227 tys. w Czechach i 214 tys. na Węgrzech), przy stosunkowo niewielkiej liczbie kontrolerów. Stawia to PAŻP na pierwszym miejscu w grupie porównawczej pod względem efektywności pracy".

Zachęcamy do pobrania i zapoznania się z raportem ZD TORNa zdjęciu trzeci od lewej Wiceprezes PAŻP, Pan Janusz Niedziela


Na zdjęciu po środku Wiceprezes PAŻP, Pan Robert Bogacki

Fot. PAŻP
powrót