Logo Niepodległa
Logo PANSA
A A A      
 
English version Kontakt    
zdjęcie pażp czołówka zdjęcie pażp czołówka zdjęcie pażp czołówka zdjęcie pażp czołówka zdjęcie pażp czołówka zdjęcie pażp czołówka zdjęcie pażp czołówka zdjęcie pażp czołówka zdjęcie pażp czołówka zdjęcie pażp czołówka zdjęcie pażp czołówka zdjęcie pażp czołówka zdjęcie pażp czołówka zdjęcie pażp czołówka zdjęcie pażp czołówka zdjęcie pażp czołówka zdjęcie pażp czołówka zdjęcie pażp czołówka zdjęcie pażp czołówka zdjęcie pażp czołówka zdjęcie pażp czołówka zdjęcie pażp czołówka zdjęcie pażp czołówka

Airspace Strategy for Poland POLFRA O Film o PAŻP
Film o Podziale Polskiej Przestrzeni Powietrznej
Warsztaty

Drony ASM1
Strona projektu - Rozwój infrastruktury państwowego organu zarządzania ruchem lotniczym


Logo CEF

Informacje


2016.09.15, 15:01

ATC Global 2016
pekin.jpg

O roli agencji w kontroli zarządzania ruchem lotniczym w regionach na przykładzie działalności Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej mówiła na konferencji ATC Global 2016 w Pekinie prezes PAŻP Magdalena Jaworska.

ATC Global to coroczna wystawa oraz konferencja środowiska ATC/ATM. Jest to miejsce dla firm i instytucji, które poszukują nowoczesnych rozwiązań i systemów, a także miejsce nawiązywania kontaktów i wymiany branżowych doświadczeń.
W swoim wystąpieniu prezes Magdalena Jaworska podkreśliła, że Polska jest pierwszą przestrzenią powietrzną  (FIR) na wschodniej granicy Unii Europejskiej i państw wchodzących w skład Single European Sky (SES) i dlatego Polska Agencja Żeglugi Powietrznej porządkuje i wplata w sieć europejskiego ruchu lotniczego ruch lotniczy (niepodlegający koordynacji ruchu lotniczego z Brukseli) napływający do Europy ze wschodu.2016.09.07, 13:06

Nowe przepisy dotyczące bezzałogowych statków powietrznych i modeli latających
dron_29.06.16.jpg

W dniu dzisiejszym (07.09) wchodzą w życie nowe przepisy dotyczące latania bezzałogowymi statkami powietrznymi, potocznie nazywanymi dronami oraz modelami latającymi. Znowelizowane rozporządzenie Ministra Infrastruktury i Budownictwa w sprawie wyłączenia zastosowania niektórych przepisów ustawy - Prawo lotnicze do niektórych rodzajów statków powietrznych oraz określenia warunków i wymagań dotyczących używania tych statków, ma na celu przede wszystkim doprecyzowanie istniejących przepisów.2016.09.01, 11:05

Międzynarodowy Dzień FIS
fis.jpg

Dziś obchodzony jest Międzynarodowy Dzień FIS.

Prezes PAŻP, Magdalena Jaworska, przekazała dla pracowników następujące życzenia:

Szanowne Panie i Panowie Informatorzy i Asystenci FIS!
Pragnę złożyć najlepsze życzenia z okazji Waszego Święta.  Wykonujecie Państwo pracę niezwykle trudną i odpowiedzialną, a zaangażowanie, profesjonalizm i ciągłe dążenie do podnoszenia standardów pracy stają się znakiem rozpoznawczym Waszej Służby.
Jako odpowiedzialni za przestrzeń niekontrolowaną, przy stale rosnącym ruchu, realizujecie zadania, całkowicie odmienne od innych służb ruchu lotniczego zapewnianych przez PAŻP ale stanowiące wspólnie o naszej sile, pozycji i wartości.
Pragnę jeszcze raz złożyć najserdeczniejsze życzenia z okazji  FISO DAY.2016.08.30, 08:40

Kolejne połączenia PAŻP w europejskiej sieci AMHS.
amhs.jpg

System AMHS (ATS Message Handling System) to obecnie standard w międzynarodowej komunikacji naziemnych Służb Ruchu Lotniczego. Służy do dystrybucji wszelkich informacji związanych z ruchem lotniczym, takich jak plany lotu, ostrzeżenia NOTAM i informacje pogodowe.